
Kaip atliekamas Google reklamos raktažodžių tyrimas?
Vienos populiariausių ir dažniausiai naudojamų reklamos platformų – Facebook, Google Ads, Instagram, YouTube ir kt. Jei kalbėtume tik apie socialinius tinklus, tai yra teigiama, kad Facebook ir Instagram reklama yra viena efektyviausių iš esamų populiariausių socialinių tinklų. Pagal pateiktus duomenis matome, kad bene didžiausią reklamos grąžą sugeneruoja Facebook mokama reklama. Vis tik daugumai verslų numeris 1 reklama – Google Ads kontekstinė reklama. Kad ši reklamos platforma būtų efektyvi, viena svarbiausių dalių – tinkamų raktažodžių atranka. Tad kaip tą padaryti?
Google Ads reklamos raktažodžiai – kaip išsirinkti?
Daug metų atgal, Google AdWords (dabar – Google Ads) reklamos raktažodžių įrankis „KeyWords Planner“ buvo viešai ir lengvai pasiekiamas. Po to jis tapo pasiekiamas tik užsiregistravusiems reklamos paskyrą. Na ir galiausiai šiai dienai „KeyWords Planner“ yra pasiekiamas užsiregistravusiems ir susijusiems apmokėjimo būdą. Be kita ko, jei paskyroje nebuvo jokių išlaidų, tai raktažodžių paieškos apimtis matysite tik apytiksliai (rėžiais). Paskyros, kurios yra aktyvios ir jose investuojamas biudžetas – leidžia matyti tikslesnes raktažodžių paieškos apimtis, konkurenciją, paspaudimo kainą. Kodėl taip yra? Tikėtina, kad Google Ads taip apsaugo reklamos ir paieškos sistemą nuo galimo piktnaudžiavimo. Nors ir tie „laukiniai laikai“ jau seniai baigėsi, kai užtekdavo į svetainę įrašyti kuo daugiau raktažodžių ir jūs būsite iškelti Google paieškoje, tačiau matomai ir šiomis dienomis yra piktnaudžiautojų ar bandančių surasti sistemos spragų. Štai todėl yra viena iš priežasčių riboti Google Ads raktažodžių analizę.
Kaip gauti daugiau tikslinių raktinių žodžių:
- Google Ads paskyroje paleiskite kampanijas, surinkite daugiau statistikos. Ilgesnį laiką aktyvi Google Ads reklamos paskyra, leidžia pateikti detalesnius duomenis „KeyWords Planner“ įrankyje.
- Kad Google reklama būtų efektyvi, paleidus reklamines kampanijas, nuolat tikrinkite reklamos paieškos atitikties raktinius žodžius (t.y. vieta, kur rodoma statistika, prie kurių tiksliai raktažodžių buvo parodyta jūsų reklama).
Kaip atlikti Google reklamos raktinių žodžių tyrimą?
Kad geriau suprastume kaip tinkamai atlikti raktažodžių analizę, imkime pavyzdį. Tarkim „metaliniai garažai“. Žingsniai, kuriuos turime atlikti:
- Atsidaryti savo Google Ads reklamos paskyrą per https://ads.google.com/.
- Viršutiniame dešiniajame kampe pasirinkti „Įrankiai ir nustatymai“.
- Išsiskleidusiame meniu pasirinkti „Raktinių žodžių planavimo priemonė“.
- Eikime į „Atrasti naujų raktinių žodžių“.
- Pasirinkime svarbiausius nustatymus – kalbą, teritoriją (šalį).
- Įveskime pirminius raktinius žodžius, pvz. „metaliniai garažai“, „metaliniai garažai kaina“, „metaliniai garažai atsiliepimai“.
- Suvedus pirminius raktinius žodžius, matysite kurie raktažodžiai yra ieškomi, o kurie visiškai neieškomi. Naudokime tik tuos, kurie turi paieškų. Be to, šiame įrankyje, rasite naujų raktinių žodžių, apie kuriuos negalvojote, bet jie yra pakankamai ieškomi. Įtraukite ir juos.
- Norint turėti daugiau raktinių žodžių, galima suvesti jau atrinktus raktinius žodžius iš naujo į šį įrankį ir sistema pasiūlys dar daugiau papildomų raktinių žodžių, kuriuos galima naudoti, pvz. „metaliniai garažai akcija“ ar kt.
Ar tai viskas? Ne. Iš esmės atrinkus tinkamus raktinius žodžius kaip „metaliniai garažai akcija“ ar kitus, turime juos pritaikyti praktikoje ir nuolat stebėti. Priklausomai nuo raktažodžio papopuliarumo ir surinktos statistikos, naudojamus raktinius žodžius Google Ads platformoje turime periodiškai peržiūrėti šiuos raktažodžius. Periodiškumas priklauso nuo reklamos biudžeto, paieškų apimties, svetainės ir kt. Tad vieniems tai gali būti, kas savaitę, kitiems kartą per mėnesį, o dar kitiems, kas kelis mėnesius.
Papildomas patarimas apie raktažodžių atranką:
Visada galvokite, kokia žmogaus psichologija pagal pasirinktą žodį. Tarkim „metaliniai garažai atsiliepimai“ žodžių junginys yra mažiau linkęs pirkti, nei pvz. „metaliniai garažai pirkti“ arba „metaliniai garažai akcija.“
Be to – raktažodžius galima taikyti 3 tipais: plati atitiktis, frazės ir tiksli atitiktis. Plati atitiktis yra didžiausios apimties. Be to – visų tipų raktažodžiai gali būti pritaikomi pakeičiant dalį ar visą žodžių junginį susijusiu sinonimu. Nėra vieno tinkamo ar efektyvaus raktinių žodžių tipo. Efektyvumas priklauso ir nuo pasirinktos strategijos.