Google Ads reklamos sistemos naujienos – kas svarbiausia?
Tiek Google paieškos sistema, tiek Google Ads reklamos sistema (Google reklama) yra nuolat tobulinama, atnaujinama ir vystoma. Iš vienos pusės, Google paiešką stengiamasi padaryti kuo paprastesnę, patogesnę, o informaciją, būtų galima rasti kuo lengviau. Pvz. įvedus į Google „orai“, iškart gausite šios dienos ir ateinančių kelių dienų orų prognozę. T.y. jums nereikės daryti papildomo žingsnio ir eiti į kurią nors orų prognozės svetainę. Arba įvedus į paieškos laukelį „kaip suremontuoti XX prietaisą“, gali būti, jog jums atsakymą taip pat rodys tiesiog paieškoje ir net nereikės užeiti į svetainę. Taip siekiama, kad vartotojai gautų norimą informaciją kuo greičiau, paprasčiau ir gautas atsakymas būtų maksimaliai tikslus.
Iš kitos pusės, Google reklama taip pat nuolat tobulinama. Pastaraisiais metais vis aktyviau pradeda veikti dirbtinio intelekto algoritmai (AI). Pvz. pradėtas taikyti dirbtinio intelekto algoritmas (Multitask Unified Model – MUM). Tai priemonė, kuri leidžia atlikti paiešką ir generuoti efektyvesnius rezultatus, ieškant ne tik tekstinėje paieškoje, bet ir kombinuojant su tekstu ar video. Tarkime, galima nufotografuoti dviračio padangą, atlikti Google vaizdų paiešką (naudojant „Google Lens“), bei pridėti žodį „kaip sutaisyti“ arba tiesiog paduoti šią užklausą balsu, per mobiliojo telefono mikrofoną. Vadinasi Google algoritmas supras, jog jus domina padangos remontas.
Atitinkamai MUM funkcionalumas gali būti naudojamas ir pamačius dominantį daiktą. Tarkim kažkur pamatėte paspirtuką, jį nufotografuojate ir „Google Lens“ pagalba randate, kur galite įsigyti būtent tokį arba panašų paspirtuką.
Atitinkamai, kai vartotojas ieško tam tikro produkto, Google paieškos sistema pradeda naudoti sinonimus. Analizuoja paieškos žodžius, vartotojų elgesį ir bando suteikti geriausią rezultatų puslapį, pagal tai, ko asmuo ieško. Tikėtina, jog iš dalies dėl to, Google Ads sistemoje neliko modifikatorių (+) prie plačios atitikties raktinių žodžių. Google reklamos sistema bando suprasti susijusius raktinius žodžius ir juos tinkamai interpretuoti.
Kalbant apie Google Ads, teigiama, kad reklamuotojai, tikslinės skelbimo išlaidų grąžos (SIG) kampanijose pakeičiantys tikslios atitikties raktinius žodžius į plačią atitiktį, gali pamatyti 20% didesnę konversijos vertę. Nors praktikoje tenka pastebėti ir kitokių atvejų. Pvz. kai išplečiami raktiniai žodžiai, auditorijos ir pasiekiamumas, konversijų (užklausų) gaunama daugiau, bet tai labiau šalti kontaktai, kuriuos sunku nuvesti iki pardavimo kelio finišo.
Taigi… Kai kurie šaltiniai kalba apie reklamos kampanijų automatizavimą, platesnes auditorijas ir kt., tačiau praktikoje galima pastebėti, jog toli gražu ne visada tai pasiteisina. Žinoma, svarbu atsižvelgti į naujienas, jas įvertinti, nes paieškos kelias tampa vis įvairesnis, nuo sinonimų raktažodžių, iki vaizdinės ar video paieškos naudojimo.
Keletas svarbiausių naujienų, kurios aktualios, kai taikoma Google reklama:
- Neliko modifikatorių (+) prie plačios atitikties raktinių žodžių.
- Dirbtinio intelekto sistema MUM, padeda apdoroti paieškos užklausas skirtingai būdais.
- Dar giliau analizuojami sinonimai ir pilnas vartotojo paieškos kelias.
- Siūloma taikyti automazuotus kainos pasiūlymus (visgi praktikoje, ne visada gali pasiteisinti).
Vienas komentaras apie “Google Ads reklamos sistemos naujienos – kas svarbiausia?”
Teko man irgi išbandyti Google Lens. Labai įdomiai veikia. Nufotografavau daiktą, jį man rado kitur internete, iš kur galima jį nusipirkti ir t.t.