Reklama internete » Facebook reklama » Mobilioji programėlė jūsų verslui – ar verta?

Mobilioji programėlė jūsų verslui – ar verta?

Mobilioji programėlė jūsų verslui – ar verta?

Anksčiau jau aptarėme kaip padidinti pardavimus, tačiau svarbu paminėti dar vieną svarbų pardavimų kanalą – mobilias programėles. Tiesa ta, kad Lietuvos verslai ganėtinai retai naudoja mobilias programėles savo verslui? Kodėl? Galima svarstyti, jog nepakankamai žmonių naudojasi jomis. Aišku, žinome tokias populiares programėles, kaip – taksi, maisto pristatymo, kai kurių elektroninių parduotuvių, pažinčių svetainių mobilias programėles. Bet ar kitiems verslams nėra galimybės pritaikyti mobilios programėlės platformos? Jeigu taip, tai ar verta?

Kaip rodo tyrimai, 2020 metais 36% padidėjo mažmeninės prekybos programų mobiliesiems atsisiuntimų skaičius. Galime pagrįsti tokį augimą ir tuo, jog tokie permainingi laikai ir vis daugiau žmonių apsiperka internetu.

Štai kokias priežastis nurodo mobiliųjų aplikacijų naudotojai – kodėl jie renkasi apsipirkti per programėlę:

 • 43% nurodo, jog tai taupo jų laiką.
 • 40% teigia, jog tai patogus ir lengvas apsipirkimas.
 • 38% – paprasta naršyti, ieškoti prekių.
 • 34% mobilioji programėlė tiesiog supaprastina gyvenimą.
 • 29% teigia, jog tai sutaupo jiems pinigų.

Taigi, kaip pastebime, daugiausiai mobilias programėles naudojantys vartotojai kalba apie laiko taupymą, patogumą, paprastumą. Be to – iš praktikos galima pasakyti, jog mobiliųjų programėlių naudotojai yra tarsi socialiniai ambasadoriai. Tinkamai išugdytas įprotis karts nuo karto naudotis programėle, tokiu vartotojus padaro lojaliais, bei dažniau apsiperkančiais. Mat mobili programėlė, tai tarsi daiktas, kuriuo mėgstama kartais pasinaudoti. O štai interneto svetainė yra labiau kaip momentinio poreikio priemonė.

Vadinasi, mobilios programėlės nors ir ne visada tokios populiarios, bet turi labai didelį potencialą. Svarbiausia dalis – mobilias programėles padaryti patogias, įdomias ir naudingas. Būtent naudingumo prasmės klausimas yra vienas svarbiausių. Pvz. jeigu programėlė yra elektroninei prekybai pritaikyta priemonė, tai atsidarius tokią programėlę, vartotojai galėtų matyti:

 1. Dirbtinio intelekto ar išmanių algoritmų atrinktus prekės pasiūlymus konkrečiam vartotojui.
 2. TOP nuolaidos ir nuolaidų kodai.
 3. Perkamiausios prekės.
 4. Sezoninės prekės.
 5. Akcijos ir nuolaidos.
 6. Naudinga informacija (pvz. jeigu tai sodo – daržo įrankiais prekiaujantis elektroninė parduotuvė, tai galima atidaryti naudingų patarimų ir straipsnių skiltį, tokiu būdu vartotojai kartais atsidarys programėlę tik tam, kad paskaitytų įdomių patarimų apie sodo – daržo priežiūrą ir pan). Komunikacija gali būti ir įdomesnė, pvz. įtraukiant video medžiagą ir influencerius.
 7. Jeigu tai ūkininkams skirta prekybos platforma, tai tokioje programėlėje galima atvaizduoti naudingą informaciją apie orus.
 8. Kita įvairi ir naudinga informacija…

Kuriant mobilias programėles reikėtų galvoti apie tai, ką naudingo vartotojai galėtų gauti jose. Kuo naudingesnė ir įdomesnė programėle, tuo dažniau žmonės ją naudos.

 

Mobilios programėlės reklama internete – programėlės platinimas ir populiarinimas

Bene dažniausias kliuvinys kurti mobilią programėlę gali būti dėl abejonės ar ja kas naudosis. Iš ties – jei padaryta atitinkama investicijas, bet naudotojų skaičius nėra didelis, tai investicija labiau nuostolinga arba tik suteikia patogumą keliems ar keliolikai asmenų. Tad kokia išeitis? Reklama internete – mobilias programėles galima reklamuoti su tiesioginiu programėlės įdiegimų tikslu Google Ads, Facebook ar kitose reklamos platformose. Priklausomai nuo rinkos, vieno vartotojo programėlės atsisiuntimo kaina gali svyruoti pvz. nuo 0.30 € iki kelių eurų ir daugiau. Kaina priklauso nuo reklamos kokybės, mobilios programėlės ir rinkos, kur siekiame gauti mobilios programėlės įdiegimų.

Tarkime, kad turime mobilią programėlę, kuri yra skirta didesnei visuomenes daliai. Laikykime, kad atlikome testines kampanijas ir pritraukti vieną naują programėlės naudoją kainuoja apie 0,5 €. Turime 300 € reklamos biudžetą, tad investavę šią sumą, galėtume gauti apie 300 € x 0,50 € = 150 naujų programėlės vartotojų. Jeigu turime omenyje, kad programėlės vartotojai tampa nuolatiniais naudotojais, o programėlė įdomi ir ji rekomenduojama ir draugams, tai tokia investicija gali atsipirkti, kad ir per pirmus mėnesius. Taigi, mobilios programėlės turi didelės perspektyvas, kurios dar gana retai yra išnaudojamos.

Kiti mobilios programėlės privalumai:

 • Jūsų verslas gali būti tiesiog jūsų kliento kišenėje (mobiliame telefone) ir prieinamas bet kada.
 • Įdomesnė vartotojo patirtis. Kai kurie veiksmai, pvz. vietoj pelės paspaudimo, tiesiog leidžia atlikti braukimo veiksmą ir apsipirkti. Tai labiau įtraukia vartotojus fiziškai.
 • Galimybė pasiekti didesnį lojalumą ir vartotojų įsitraukimą. Klientai gali pamėgti jūsų programėlę.
 • „Push notification“ – nemokama reklama (tik ne naudokite to per dažnai, turite ribotai ir įdomiai pasiekti vartotojus su šia forma).
 • Būkite arčiau klientų.

Vienas komentaras apie “Mobilioji programėlė jūsų verslui – ar verta?

Parašykite komentarą