TOP5: Google Ads reklamos gidas

TOP5: Google Ads reklamos gidas

Mes visi esame matę „Google“ reklamas – nepriklausomai nuo to, ar jas vadinate AdSense, AdWords ar Google Ads – kurios rodomos paieškos rezultatuose „Google“, „Youtube“ ar tiesiog interneto svetainėse. Sužinoti, kaip nustatyti šias reklamas, yra labai svarbu, tačiau svarbu ir žinoti, kaip jas tinkamai administruoti bei palaikyti jų veikimą. Šiame gide pateikiame informaciją, kokius veiksmus atlikti po to, kai reklama jau nustatyta ir veikianti. Neatsižvelgiant į tai, ar turite aukštos ar žemos kokybės „Google“ reklamą, reguliariai turite atlikti šiuos veiksmus, kad galutinis Google Ads Campaign reklamos rezultatas būtų sėkmingas.

Kaks yra „Google Ad Campaign“ valdymas? „Google Ads“ kampanijų valdymas yra svarbus procesas, kuris reikalauja dėmesio, laiko ir pastangų siekiant kurti sėkmingas reklamas. Norint gauti tinkamus rezultatus, būtina naudoti įvairius tyrimų metodus, pakeisti reklamų dizainus ir kopijas bei stebėti rezultatus. „Google Ads“ kampanijų valdymas yra būtinas norint sukurti kampanijas, kurios gali užtikrinti sėkmingą pajamų generavimą daugelį metų.

Kas yra „Google“ reklamos kampanijos valdymas? Užsiregistravus „Google Ads“ ir paleidus reklamas, darbas dar nesibaigia. Nėra tokio dalyko kaip „pasyvusis uždarbis“, valdant ir tvarkant „Google“ reklamų kampanijas. Administruoti ir tobulinti reikia visada.

Tiems, kurie turi sėkmingų reklamų kampanijų, tenka daug laiko praleisti įvertinant jų reklamų veiksmingumą, stebint įvairius raktažodžius, keisdami dizainą bei kopiją ir viską išmėgindami pagal svarbius rodiklius, kad patikrintume, kaip jie veikia. Tai yra būtini žingsniai. Norint pasiekti efektyvius reklamos rezultatus, jūs turite tinkamai tvarkyti savo „Google“ reklamų kampanijas.

1. Svarbiausi rodikliai – Google Ads reklamoje

Google Ads yra nepaprastai svarbus įrankis norint gauti didesnį jūsų įmonės pelną. Norint to pasiekti, pirmiausia reikia pažvelgti į reklamos veiklos rezultatus ir pamatyti, kas veikia, o kas ne. Yra penki svarbūs rodikliai, kuriuos reikia stebėti: parodymau, paspaudimai, išlaidos, konversijos ir paspaudimų dažnis (CTR). Be kita ko dar labai svarbūs rodikliai – kokybės balas, kampanijų optimizavimo balas, konversijos rodiklis ir konversijos kaina. Žinoma, priklausomai nuo reklamos tikslo, rodikliai gali būti skirtingi, t.y. jei norime didinti žinomumą, mums reikės žvelgti į parodymų (impressions), pasiekiamumo (reach) ir kitus rodiklius.
Jeigu tai el. prekybos platforma, jums reikės atkreipti dėmesį į konversijas, Google reklamos grąžą. Nepamirškite atkreipti dėmesį, kad analizuoti duomenis reikia įvertinant naršymą iš skirtingų įrenginių. Tam pagelbės atribucijos modeliai.
Jeigu tai verslas, kuriame pardavimus atlieka vadybininkai, jums reikės orientuotis į užklausas (leads), jų kainą ir kokybę. Kokybę galima įvertinti įvairiai – apklausiant vadybininkus ir pasidalinant informacija apie tai, kokie „šalti“ ar „karšti“ šie kontaktai ar jie domisi pirkti ar tik smalsauja. Kitas būdas – analizuoti Google Analytics, patikrinti kiek šie žmonės praleido laiko svetainėje, koks atmetimo rodiklis (bounce rate), koks sugrįžtančių vartotojų skaičius.

Plačiau apie konversijų stebėjimą Google Ads:

2. Tikslinė auditorija

Norint, kad vartotojai reaguotų į reklaminį pranešimą, reikia išsiaiškinti jų poreikius, taip pat atlikti patikslinimus dėl vietos (lokacijos), amžiaus, lyties, įrenginių, paieškos ir vaizdo tinklų, vartotojų su panašiais produktais istorija, klientų reklamos keliu, raktažodžių pasirinkimu.

Galima išskirti keletą auditorijos tikslinimo aspektų:

  • Demografija: tikslinimas pagal vietą, amžių, lytį ir įrenginius
  • „Affinity“: pasiekiant auditoriją naudojant paieškos ir vaizdo tinklus.
  • Panašūs į jūsų klientus („In-market„): rodomos reklamos žmonėms, turintiems istoriją ieškant produktų, panašių į jūsų.
  • Individuali vartotojo intencija („Intent„): pasirenkant raktažodžius, susijusius su jūsų produktu.
  • Pakartotinė rinkodara: žmonės, kurie anksčiau buvo bendravę su jumis, tačiau galbūt nekonvertavo.

3. AB testavimas

Jūsų pasiūlymas, reklaminė žinutė turėtų būti nuolat atnaujinama ir optimizuojama. Atnaujinimo dažnis priklauso nuo rinkos ir produkto. Tačiau galite naudoti paprasčiausią taisyklę, jei matote, kad ilgainiui reklamos rezultatai prastėja – kažką keiskite, ieškokite naujų žinučių ir vizualinės medžiagos, atlikite A/B testavimus.

Reikėtų optimizuoti šias reklamos dalis:

  1. Jūsų pasiūlymas.
  2. Antraštė.
  3. Aprašymas.
  4. Nuoroda (į kitą puslapį)
  5. Plėtiniai.
  6. Vaizdas (paveikslėliai), jei tai GDN reklama

4. Optimizuokite savo puslapį

Pardavimų piltuvėlisGera reklama, dar nereiškia gerų reklamos rezultatų, jeigu jūsų tinklapis nėra gerai optimizuotas. Skanus reklamos pasiūlymas ir graži reklama tik priveda prie jūsų produkto, bet jei tinklapis netinkamas, tai tikriausiai vartotojas nebus linkęs konvertuoti.

Optimizuokite tinklapį šiais žingsniais:

  • Karštieji taškai („heat map“).
  • Vartotojo kelio analizė (pvz. per Google Analytics, GA4).
  • Tobulinkite antraštes tinklapyje.
  • Naudokite įvairią mediją – nuotraukas, vaizdo įrašus, grafikus.
  • Prisitaikantis dizainas pagal įrenginius.
  • Gera vartotojo patirtis, modernus ir tinkamas dizainas (UI/UX).
  • Sklandus ir išsamus tekstas, aprašymas. Informacijos aiškumas.
  • Kainodara.
  • Produktas, jo nuotraukų kokybė.
  • Atsiliepimai iš kitų klientų.
  • Ir kt.

5. Neigiami raktiniai žodžiai

Viena iš priežasčių, kodėl neužtenka paleisti reklamą ir apie ją užmiršti, tai nuolat kintanti rinka ar net pati Google Ads reklamos sistema, kur tenka nuolat prsitaikyti prie naujonių ir naujų funkcijų. Ir be kita ko – nuolat tenka stebėti raktinius žodžius, pagal kuriuos buvo parodyta reklama. Ten galite rasti tai, kas jus nustebins – galbūt rasite visiškai netinkamų raktinių žodžių, kuriuos reikia pridėti prie neigiamų („negative keywords“), o gal priešingai – atrasite tai, ko anksčiau nepagalvojote. Atrasite raktažodžius, pagal kurius jūsų klientai perka, bet jų dar nenaudojate. Tad visada stebėkite paieškos raktažodžių išrašą ir dirbkite su raktažodžių pridėjimų ir pašalinimu (negative keywords).

Parašykite komentarą